14 a 15.kolo I.ligy žen - 23-24.4.2011 ...

Zprávy a tabulka po 16. kole - viz dále

Tabulky ostatních soutěží OP a I.tř. mužů ZDE

23.4.2011 - Ženy A - HK Hlinsko   21:18 (9:9)

O velikonočním víkendu nás čekalo dvoukolo hrané na domácí půdě. V sobotu na naše hřiště zavítal 5. celek soutěže HK Hlinsko. Na podzim jsme ve vzájemném zápase prohrály rozdílem 2 branek (9:11), a tak jsme nyní doufaly ve zlepšený výkon hlavně v útoku a zajištění si tolik potřebných bodů. Zápas byl od začátku velmi vyrovnaný a oproti podzimnímu utkání gólově bohatý. V první půli se ani jednomu týmu nepodařilo gólově odskočit svému soupeři a po velmi vyrovnaném výkonu obou týmů svítil před poločasovou přestávkou na světelné tabuli nerozhodný stav 9:9.
I ve druhé půli je stav až do 20. minuty stále vyrovnaný. Poté se nám však podaří vsítit 3 slepené góly, soupeře naopak do žádné šance nepustíme, čímž si v koncovce zajišťujeme velice slibný náskok. Vedení si poté již v klidu držíme a dobrým výkonem v obraně i v útoku zaslouženě vítězíme poměrem 21:18.
V útoku se nejvíce dařilo A. Dardové a S. Kranátové, které v součtu vstřelily 16 branek, v brance se svým výkonem zaskvěla I. Šebová.

24.4.2011 - Ženy A - TJ Sokol Bakov A  11:10 (4:6)

Na nedělní zápas, kdy do Blovic zavítaly hráčky Bakova, další letošní nováček v 1. lize, jsme se po sobotním kvalitním výkonu všechny moc těšily. Zároveň jsme si přály odčinit dobrým výkonem podzimní těsnou prohru, kterou jsme na hřišti soupeřek utrpěly.To se nám ale hned od začátku zápasu vůbec nedařilo. Tak, jak se nám v sobotní hře proti Hlinsku dařilo střelecky, tak se nám v tomto utkání v útoku nedařilo téměř nic. S velkým vypětím jsme za celý 1. poločas dokázaly vstřelit pouze 4 branky, což je žalostně málo. Naštěstí nás ve hře držela obrana, díky které jsme, za předpokladu zlepšení hry ve druhé půli, stále ještě mohly pomýšlet na bodový zisk.
2. poločas jsme přece jen odehrály o něco lépe, dotáhly jsme stav skóre na 6:6 a již nepustily soupeřky do vedení. Bakovským hráčkám na konci zápasu viditelně ubývaly síly a my svůj náskok dokázaly udržet a zvítězit tak nejtěsnějším rozdílem 11:10.
Obrovskou pochvalu si zaslouží celá obrana v čele s brankářkou Z. Černou. V tomto vydřeném zápase jsme nakonec přece jen získaly 2 body a celkově jich na svém kontě máme již 12.
Poděkování opět patří všem fanouškům, kteří nás přišli během celého víkendu povzbudit a znovu tak navodily báječnou atmosféru, kterou nám mohou týmy z celé republiky jen závidět.

Sestava a branky (So, Ne):

branka - Iveta Šebová, Zlatka Černá

obrana - Hana Zelená, Lenka Fialová, Veronika Vlková, Eliška Karlíková, Jana Kováříková

útok - Anna Dardová (10, 5), Simona Kranátová (6, 4), Hana Honzíková (2, 1), Ivana Jarošová (2, 0), Martina Třísková (1, 1), Dominika Heřmanová