5. TJ Přeštice             19 11 3 5 268:236      25
6. HK Hlinsko             19 11 2 6 341:314      24
7. TJ S. Rokytnice      19 6 2 11 347:386      14
8. TJ Sp. Modřany      19 6 1 12 202:243      13
9. TJ Šr. Žatec            19 5 3 11 282:332      13
10. SK Studénka        19 3 2 14 238:304      8
11. Sokol Blovice      19 3 1 15 235:291   7
12. TJ Božkov              19 2 2 15 223:295      6

Sestava:

branka - I. Šebová, M. Šimandlová

obrana - H. Zelená, L. Fialová, J. Volfová, E. Karlíková

útok - A. Dardová (12), K. Davídková (3), H. Honzíková (3), N. Szakosová (1)

Den po prohraném zápase se Studénkou jsme na poslední domácí zápas sezóny nastoupily proti hráčkám Rokytnice. Ty v sobotním duelu v Přešticích jasně přehrály domácího favorita a s chutí si zastřílely do přeštické branky. Naše naděje na záchranu se odehrávají již v teoretické rovině, kdy jsme odkázané na výsledky jiných týmů. Přesto jsme do utkání vstupovaly s chutí se o body poprat.

Diváci, kteří nás přišli podpořit i v tento den, určitě svého činu nelitovali. Utkání bylo na góly bohatší než to předchozí, vždyť družstvo Rokytnice se nachází na 3. místě nejlépe střílejících týmů. Hned z prvních útoků začaly padat góly, postupně skóre narostlo na 3:6 v náš neprospěch. Dokázaly jsme ale vyrovnat na 10:10 a na rozdíl 1 branky hostující hráčky zvyšovaly několik vteřin před koncem 1. půle. Stav 10:11 nám dával naději na zisk tolik potřebných bodů. V útoku doslova řádila A. Dardová, která bez jednoho gólu vstřelila všechny domácí branky prvního poločasu.

Ve 2. poločase se k ní naštěstí přidaly i další hráčky, a tak jsme nejprve smazaly hubený náskok soupeřek, poté dokonce šly do vedení, které jsme postupem doby dokonce navyšovaly. Obrana předvedla skvělý výkon ve 2. půli zápasu, kdy dovolila hráčkám Rokytnice skórovat pouze 4x. Skvěle zachytala brankářka Šebová podporována střídající Šimandlovou, která se tentokrát do zápasu zapojila aktivně a podala velmi dobrý výkon a přispěla tak k celkové výhře 19:15.

Celý tým si zaslouží pochvalu za předvedenou hru a bojovnost. Poděkování ale patří zejména našim fanouškům, kteří opět navodili fantastickou atmosféru a my se jim konečně odvděčily ziskem 2 bodů.

Příští víkend nás čeká velmi důležité utkání na půdě Božkova, kde nutně potřebujeme získat další 2 body, abychom tak ještě měly šanci záchrany v nejvyšší soutěži.