1.liga žen - 20. kolo - TJ Božkov - Ženy A 7:9 (4:5)

branka - I. Šebová, M. Šimandlová

obrana - H. Zelená, L. Fialová, J. Volfová, E. Karlíková

útok - H. Honzíková (4), A. Dardová (2), N. Szakosová (2), V. Ballínová (1), K. Davídková

V neděli 13.5. jsme po několika zápasech hraných na domácí půdě odjížděly na venkovní hřiště, a to do nedalekého Božkova. Zápas to byl velmi důležitý - v případě našeho neúspěchu bychom se ocitly na samotném dně ligové tabulky a šance na záchranu by tak pro nás byla již téměř nulová.
            Soupeřky nastoupily v nejsilnější možné sestavě. Na soupisce figurovalo celkem 14 hráček, z toho hned 8 útočnic. Naopak náš kádr byl opět oslabený o útočnice Třískovou a Kranátovou, které se dlouhodobě potýkají se zdravotními problémy. Do družstva jsme proto letos poprvé povolaly další dorostenku Veroniku Ballínovou, abychom počet útočnic rozšířily na 5.
            Vzájemná utkání s tímto soupeřem nikdy nepřinášejí příliš gólů, nejinak tomu bylo i tentokrát. Tradičně jsme do zápasu nevstoupily dobře. Během několika minut jsme prohrávaly 2:0, když se 2x prosadila domácí útočnice Červená a náš útok naopak lehce ztrácel z protiútoků míč. Poté se naše hra v předních řadách srovnala a právě čerstvá posila Ballínová vstřelila svoji první branku v ligové soutěži. Také naše obrana nepouštěla již tak lehce útočnice Božkova do šancí. Odměnou nám bylo otočení vývoje utkání v náš prospěch, kdy jsme díky dalším dvěma vstřeleným gólům šly do vedení 2:3. Do konce 1. poločasu padly ještě na obou stranách 2 branky, a tak se odcházelo do šaten za stavu 4:5 pro náš tým.
            Celý zápas pak rozhodl začátek 2. půle, do které jsme vstoupily nad očekávání dobře. Šňůrou 3 vstřelených gólů do sítě domácích jsme soupeřkám odskočily na 4:8 a vše se zdálo být rozhodnuté. Poté se sice opět dostavila naše slabina posledních zápasů - téměř 20 minut bez vstřelené branky, kdy božkovské hráčky snížily na rozdíl 1 gólu, my ale naštěstí přeci jen v poslední minutě branku vsítily a upravily tak na konečných 7:9 pro naše družstvo a získaly tak velmi potřebné 2 body.
            11. příčku jsme si tak tímto ziskem bodů pojistily, Božkov naopak zvýšil svoji ztrátu na 3 body a zůstal na poslední příčce. Tento víkend odjedeme odehrát poslední 2 zápasy sezóny na východ Čech, a to na hřiště Krčína a Dobrušky. Obě domácí družstva jsou velkými favority.