1.liga žen -22.kolo - TJ S.Dobruška - Ženy A 14:15 (4:11)

Včetně ostatních výsledků

Závěrečná tabulka po odehrání všech 22.kol soutěžního ročníku 2011/2012 ZDE

branka - I. Šebová

obrana - H. Zelená, L. Fialová, J. Volfová, E. Karlíková

útok - A. Dardová (10), N. Szakosová (3), H. Honzíková (2), K. Davídková (nehrála)

V neděli jsme se přemístily do Dobrušky, kde nás čekalo poslední utkání letošní sezóny. Střetly jsme se s vedoucím týmem 1. ligy, velkým aspirantem na titul. Tamní hřiště není příliš oblíbené pro svůj asfaltový povrch, proto jsme se na tento zápas příliš netěšily. Na soupisce domácích chyběla nejlepší střelkyně ligy Laštovičková, která zápas sledovala pouze ze střídačky.

Utkání se od začátku vyvíjelo přesně opačně, než se čekalo. Domácí trenéři dali hned od úvodu zápasu šanci hráčkám, které se příliš často do hry nedostanou a opory nechaly odpočívat. A my toho dokázaly dostatečně využít. Obrana předváděla skvělý výkon a když se k tomu přidal i útok, poločasový stav 4:11 v náš prospěch byl naprosto zasloužený. Zároveň jsme ale věděly, že ve 2. půli bude mít zápas zcela opačný vývoj.

Jak jsme předpokládaly, do 2. poločasu nastoupilo domácí družstvo již v plné polní. Vyměnilo útočnice i brankářku a začala tak stíhací jízda dobrušských hráček. Ty díky zlepšené hře v přední linii postupně ukrajovaly z našeho náskoku, až se dostaly na stav 13:14. Poté se se štěstím prosadila naše útočnice Dardová, pro kterou tento gól byl desátým vstřeleným v tomto utkání. Domácí poté ihned snížily na rozdíl 1 branky a do konce zápasu zbývalo cca 90 vteřin. Našemu útoku se již nepodařilo vstřelit další gól, naopak domácí ještě z protiútoku vybojovaly trestný hod, který ale naštěstí nedokázaly proměnit. A tak utkání skončilo překvapivou výhrou našeho týmu 14:15.

Bohužel ani tyto body nám nezaručily záchranu v 1. lize. S počtem 11 bodů se umisťujeme na 11. příčce spolu se Studénkou, která má výhodu lepší bilance vzájemných zápasů. A tak nám nezbývá než čekat, zda se do letošní kvalifikace do 1. ligy nepřihlásí jeden z vítězů oblastních přeborů - dostaly bychom tak šanci ještě si soutěž v tomto turnaji vybojovat.

Ještě bych se chtěla zmínit o velkém individuálním úspěchu naší obránkyně Lenky Fialové, která byla za svoje výkony v letošním ročníku nominována do širšího výběru reprezentace Čech, za což jí všichni moc blahopřejeme! Mezizemské utkání Čechy x Morava se letos uskuteční koncem června ve Studénce.