18.kolo OP mužů - Dobřív - MUŽI A 10:10 (8:6)

TJ Spartak Rožmitál - TJ Kyšice A 18:18 (8:11)
TJ Sokol Ejpovice B - TJ Plzeň-Litice 15:20 (8:11)
TJ DIOSS Nýřany B - TJ Sokol Nezvěstice B 19:14 (12:3)
Sokol Stupno - TJ Přeštice B 18:18 (11:7)
TJ Příchovice B - TJ Sokol Tymákov B 24:17 (12:11)

Sestava:

brankář - Luboš Žežulka

obránci - Václav Šmíd, Petr Počátecký, Ladislav Láska, Radek Milfort (nehrál)

útočníci - Zdeněk Zdráhal (3), Jiří Synáč (2), Petr Synáč (2), Martin Škala (3)

V neděli 12.5.2012 jsme odehráli zápas na hřišti beznadějně posledního týmu, který za celou soutěž zatím získal pouhé 2 body. Obavy panovaly ze stavu hřiště, ale navzdory deštivému počasí byl terén ve velmi dobrém stavu.

Za mírně chladného počasí nám vůbec nevyšel začátek zápasu. Dali jsme sice ve druhé minutě první branku, ale tu další přidali až o čtvrt hodiny později. Soupeři vyšlo téměř vše a tak stav 1:6 vypadal hrozivě. V 17té minutě prvního poločasu naše obrana inkasuje v prvním poločase naposledy a tím se nám daří poločas ukončit za přijatelného stavu 6 : 8.

Po krátké přestávce jdeme do druhého poločasu s odhodlání výsledek otočit. Bohužel naše hra v útoku je stále stejná. Střely našich útočníků končí buď na tyčkách nebo trefujeme brankáře. První branku v druhém poločasu dáváme v 8. minutě a pak se opět odmlčíme na dlouhých 15 minut. Obrana soupeři povolí pouhé dvě branky – soupeř vsítil poslední branku v 10té minutě. Máme celých 20 minut na změnu skóre . Podaří se nám to až v posledních minutách, kdy vyrovnáváme na konečných 10 : 10.

Co k zápasu dodat. Na slabšího soupeře již nenarazíme. Mizerná produktivita, sklopené hlavy. Náš problém není v tom, že máme špatné hráče. Ukazuje se, že bez tréninků a s tím, že se vlastně vidíme jen oněch 60 minut při zápase, nejsme schopni odehrát zápas výpadků. Zatím se nám to nepodařilo ani v jednom jarním zápase. Dobrý zápas odehrál Petr Počátecký na beku a když pominu první desetiminutovku, odvedl spolehlivý výkon Luboš Žežulka v brance.

Stále se pohybujeme v oblasti sestupu – pravděpodobně z naší soutěže budou sestupovat dva týmy. Čtyři kola před koncem máme náskok pěti bodů před druhým sestupujícím, tedy žádná jistota. K té se můžeme přiblížit již v následujícím kole, kdy na domácím hřišti přivítáme B-tým Nýřan.