13.kolo 1.ligy žen - Ženy A - Přeštice 14:23 (6:11)

Sokol Dobruška - HK Hlinsko 21:12 (13:6)
TJ Sokol Rokytnice - TJ Spartak Modřany 20:8 (10:4)
TJ Šroubárna Žatec - Sokol Tymákov 10:21 (2:7)
SK Chomutov NH - TJ Příchovice 13:23 (6:14)

branka - M. Šimandlová, I. Šebová ml.

obrana - H. Zelená, L. Fialová, V. Houdková, K. Strnadová

útok - A. Dardová 6, H. Houfková 4, N. Szakosová 2, M. Třísková 2, K. Davídková

Jarní část ligové sezóny začala odvetou proti tradičnímu soupeři z Přeštic. Derby se odehrálo za přijatelného počasí na domácím hřišti.

V sestavě nám chyběly 3 hráčky. Stále zraněná obránkyně Volfová bude bohužel pravděpodobně chybět až do konce sezóny, na marodku přibyla i útočnice Pelíšková a obránkyně Karlíková má studijní povinnosti. Do obrany jsme tedy povolaly Kláru Strnadovou z B týmu, která s námi v minulosti již několik zápasu odehrála.

Úvod utkání byl skvělý. Na obou stranách rychle padaly góly a diváci si jistě přišli na své. Od stavu 3:3 se nám ale přeštické hráčky začaly neúprosně vzdalovat a my nedokázaly na jejich hru odpovědět. V útoku jsme se prosazovaly těžce, ztrácely jsme míče nepřesnými přihrávkami, které pramenily z tvrdé hry přeštických zadních řad. Ani naší obraně a brankářkám se bohužel příliš nedařilo a výsledkem tak byl poločasový stav 6:11.

Do druhé půle jsme vstoupily tak, jak jsme vystoupily z té první. Branky do naší sítě padaly snadno, v útoku jsme góly začaly více dávat až po střídání hostujících brankářek, což se stalo cca 15 minut před koncem. Utkání skončilo výsledkem 14:23 v náš neprospěch.

Příští zápas nás čeká na půdě Tymákova a je více než jasné, kdo bude v tomto utkání favoritem. Přesto se pokusíme domácí hráčky potrápit a hlavně zkvalitnit hru ve všech řadách.