20. kolo 1. ligy - Žatec - ženy A 10:12 (4:4)

Sokol Dobruška - TJ Spartak Modřany 26:15 (14:7)
SK Studénka - TJ Sokol Rokytnice 20:16 (10:10)
SK Chomutov NH - Sokol Tymákov 15:27 (10:12)
TJ Přeštice - TJ Příchovice 22:21 (14:12)

branka - M. Šimandlová, I. Šebová ml.
            obrana - H. Zelená, L. Fialová, V. Houdková, E. Karlíková
            útok - A. Dardová 7, H. Houfková 4, N. Szakosová 1, K. Davídková

Do Žatce jsme odjížděly s vědomím, že s tímto soupeřem, který stejně jako my hraje o záchranu v soutěži, musíme bodovat. Odvézt si výhru nebo remízu se nám ale z tohoto hřiště ještě ani jednou nepovedlo, i když jsme k tomu několikrát měly velmi blízko. Bylo jasné, že kromě soupeře budeme bojovat i s počasím. Utkání se hrálo přes pravé poledne za velkého horka, ale podmínky byly pro obě družstva stejné.

Celý první poločas se útočnice obou týmů příliš neprosazovaly, obrany i brankářky na obou stranách měly svůj den. Až do poločasového stavu 4:4 jsme vždy doháněly brankové manko. Držet se soupeřkami krok se nám dařilo hlavně díky skvěle hrající obraně a perfektně chytající brankářce Šimandlové.

Druhou půli jsme v útoku odehrály o poznání lépe, i když vstup do ní měly opět lepší domácí hráčky, které se ujaly vedení 5:4. Poté se ale vývoj zápasu otočil, my čtyřmi góly v řadě strhly vedení na svoji stranu a rázem byl stav 8:5 pro nás. Ke konci utkání se žatecké obránkyně našim útočnicím snažily znepříjemnit rozehrávku osobní hrou, nám se ovšem podařilo góly přidávat a nedovolily jsme tak domácím přiblížit se. Domů odjíždíme s cennou výhrou 12:10.

V tabulce se tak posunujeme na 9. místo o bod právě před Žatec. Velký dík patří všem hráčkám za předvedenou hru, velkou bojovnost a odhodlání získat dva body. Pokud to samé předvedeme i v posledních dvou zápasech, podaří se nám uhájit ligovou příslušnost i pro další sezónu.