9.kolo 1.ligy žen - Ženy A - Žatec 19:17 (10:9)

Sokol Tymákov - SK Chomutov NH 25:14 (15:7)
TJ Spartak Modřany - Sokol Dobruška 13:31 (8:17)
TJ Příchovice - TJ Přeštice 21:25 (12:15)
TJ Sokol Rokytnice - SK Studénka 17:16 (8:7)

brankářky - Iveta Šebová, Martina Šimandlová

obránkyně - Lenka Fialová, Hana Zelená, Eliška Karlíková, Veronika Houdková

útočnice - Anna Dardová (13), Hana Houfková (3), Martina Třísková (3),Katka Davídková, Kristýna Pelíšková (do hry nezasáhla)

Po 14denní přestávce jsme doma přivítaly hráčky severočeského Žatce. S tímto družstvem vždy svádíme vyrovnané boje, nejinak tomu bylo i tuto neděli. V sestavě nám znovu chyběla zraněná obránkyně Volfová, která bohužel již do podzimní části sezóny nezasáhne, ale také útočnice Szakosová, kterou trápí bolavá záda.

Utkání začalo zhruba s půlhodinovým zpožděním, to když se čekalo na příjezd rozhodčího Tomana. Ten nakonec nedorazil, a tak se píšťalky i přes protesty hostujícího trenéra (který měl jistě pouze náhodou v záloze jiného rozhodčího) ujal p. Šimice, který před tímto zápasem na našem hřišti řídil utkání oblastního přeboru žen.

Klání začalo v útočném duchu na obou stranách. Branky padaly v rychlém sledu za sebou, hostující hráčky si dokázaly během deseti minut vybudovat dvoubrankový náskok 3:5. Naštěstí jsme tento vývoj dokázaly včas zachytit a srovnat na 6:6. Od tohoto momentu jsme již žatecké hráčky nepustily do vedení a do přestávky jsme skóre otočily v náš prospěch na 10:9.

Začátek 2. poločasu se nám povedl na výbornou. Třemi rychlými góly a trpělivou hrou v obraně jsme soupeřkám odskočily na rozdíl 3 branek. Skvělé utkání odehrála Dardová, která dirigovala hru v útoku a dokázala soupeřkám vstřelit 13 gólů. Hostující hráčky dokázaly pár minut před koncem zápasu snížit na rozdíl jediné branky, ve strhujícím závěru jsme ale svoje vedení udržely a dvěma zásahy Třískové jsme nakonec zvítězily 19:17.

Konečně jsme tak získaly velmi potřebné body, díky kterým jsme se odlepily ode dna ligové tabulky. Následující víkend nás čekají poslední 2 zápasy podzimu hrané opět na domácí půdě, ve kterých budeme usilovat o zisk dalších bodů.