18.kolo 1.ligy - Chomutov - ŽEny A 13:12 (8:5)

SK Studénka - HK Hlinsko v Č. 18:18 (10:11)
TJ S. Rokytnice - Sokol Krčín 16:15 (6:7)

Sestava:

branka - M.Šimandlová

obrana - H. Zelená, J. Volfová, L. Fialová, E. Karlíková

útok - N. Szakosová (1), H. Houfková (3), A. Dardová (8), M. Třísková (0)

Předešlé utkání sezóny 2014/2015 s mužstvem Chomutova, hrané na domácí půdě, se vyznačovalo napjatou atmosférou, která se částečně přenesla i do tohoto zápasu.

Situaci ještě napomohla na poslední chvíli provedená výměna rozhodčího.

Polovina I. poločasu se vyznačovala vyrovnanou hrou obou celků, kdy ještě ve 21. minutě byl stav nerozhodný 4: 4. Ke konci poločasu hráčky Chomutova vstřelily 4 góly, na které jsme odpověděli pouze jedním naším gólem, a tak v polovině utkání byl stav 8:5 v náš neprospěch.

V průběhu první poloviny II. poločasu se nám povedlo vstřelit 6 branek oproti 2 brankám Chomutova, a tím jsme se ujali vedení 11:10. O „urputnosti“ utkání svědčí 3 žluté karty udělené našemu družstvu (J. Volfová, E. Karlíková, N. Szakosová) a 1 červená karta (J. Volfová) . Kromě toho byly nařízeny proti našemu družstvu 3 pokutové hody. Domácím hráčkám se podařilo ke konci zápasu srovnat stav na 12:12. Tento stav platil ještě 20 vteřin před koncem utkání.

Ale nepřesný výhoz na samém konci utkání, podpořený dle našeho názoru faulem domácích hráček, znamenal zachycení míče soupeřem a následně i vstřelení rozhodujícího gólu . Konečný výsledek 13:12 pro Chomutov.

Za přístup k utkání je třeba pochválit celé družstvo, bohužel vynaložené úsilí nepřineslo kýžený efekt.