13.kolo OP - Rožmitál - muži 18:12 (9:4)

Vřeskovice B - Nezvěstice B 18:18 (11:10)
Stupno - Příchovice B 21:14 (9:6)

brankáři - Žežulka, Šeba

obránci –  Láska, Říha, Šmíd, Milfort

útočníci – Škala (2), Synáč J.(5),Synáč P (1), Hach (4), Průcha (2), Milota

V neděli 10.4.2016 jsme sehráli další zápas jarní části soutěže na hřišti suveréna oblastního přeboru. V podzimní části nás tento soupeř na domácím hřišti přehrál, a když k tomu připočtu absenci Petra Počáteckého a Martina Jaroše, neodjížděli jsme rozhodně v roli favorita. Do sestavy se po zranění vrátil Petr Říha, nikoli do útoku, ale do obrany. Začátek zápasu se nám příliš nevydařil. První branku jsme vstřelili až v 8.minutě, ale tím jsme pouze snižovali na 3:1. Obrana v čele výborně chytajícím Lubošem Žežulkou získala několik míčů, útok se prosadil třikrát v řadě a výsledkem byl nerozhodný stav 4:4 v polovině prvního poločasu. To ale bylo bohužel v prvním poločase z naší strany vše. Nepomohly změny v sestavě – do konce poločasu, dlouhých 15 minut,  jsme nevstřelili ani jednu branku. Soupeř trpělivou, téměř strojově přesnou hrou zvyšoval svoje vedení na poločasových 10:4. V druhém poločase jsme se pokusili ještě zápas zdramatizovat, ale snížili jsme jen na rozdíl 4 branek. To bylo ale z naší strany maximum. Soupeř nám více nedovolil, naopak svůj náskok zvýšil a v pohodě dotáhl zápas do vítězného konce.
Velmi dobrý výkon podal brankář Luboš Žežulka. Obrana se sice nevyvarovala několika chyb, ale když vezmeme v úvahu absenci dvou klíčových hráčů, nevedla si proti útoku s nejlepším střelcem soutěže vůbec špatně. Útoku nelze upřít snahu, ale pokud nedáme 15 minut gól, nemůžeme pomýšlet na úspěch se žádným soupeřem, natož s vedoucím celkem soutěže. Pochvalu zaslouží Martin Škala – za svoji bojovnost, za odvahu, se kterou jde do soupeřovy obrany a snaží se vytvořit šance pro své kolegy. Bohužel, v tomto byl v zápase osamocen. Některým útočníkům jakoby chyběla chuť porvat se o vítězství, jiní nestačí v základních házenkářských dovednostech. Za zmínku stojí výborný výkon rožmitálského útočníka Šourka – minimum ztrát míče, 9 branek, neustálé nebezpečí pro obranu a vysoké nasazení po celý zápas. Rozhodně inspirující. Utkání bez problémů rozhodčí Plaček ze Všenic.