20.kolo OP - muži - Kyšice B 14:19 (8:7)

Příchovice B - Osek 24:25 (13:11)

brankář - Pavel Lepší

obránci - Ladislav Láska, Václav Šmíd, Petr Říha, Ondra Beneš (do hry nezasáhl)

útočníci - Jiří Synáč (6), Zygmund Pospiszyl (5), Ondra Milota (2), Petr Synáč (1), Jan Hach

V neděli 29.5.2016 jsme sehráli další zápas jarní části soutěže proti B-týmu Kyšic. V podzimní části jsme v Kyšicích prohráli, a jelikož v minulém kole jsme prohráli v Nezvěsticích, chtěli jsme konečně bodovat. Do sestavy se vrátil po zranění zad Petr Říha, dále jsme mohli využít služeb Zikiho, který u nás hostuje ze Ždírce. Jinak ale mezery v sestavě byly velké – zranění Škala, Milfort, nemoc Průcha, zápasy 1. Ligy Žežulka a Jaroš, časové zaneprázdnění Počátecký. Na jedno družstvo víc než dost.  Zápas byl od začátku velmi vyrovnaný. Soupeř si sice udržoval minimální náskok, ale v druhé polovině prvního poločas se nám podařilo výsledek otočit. V poločase jsme měli jednogólový náskok. Nástup do druhého poločasu se nám vůbec nevydařil. Téměř 10 minut jsme nedali branku. Nepomohli změny v útoku, množily se technické chyby a trápila nás nepřesná střelba. V obraně jsme dostali několik lehkých branek a soupeř otočil výsledek na 11: 8. Od této chvíle jsme hráli v křeči, naopak soupeř v klidu a pohodě zvyšoval náskok. Za 25 minut druhého poločasu jsme zaznamenali pouhé tři branky. Ještě že jsme v posledních minutách výsledek kosmeticky upravili několika vstřelenými brankami.

Soupeř vyhrál zaslouženě. My jsme s ním drželi krok jen v prvním poločase. Obrana s brankářem střídali lepší i horší momenty, zejména v druhém poločase nedokázala eliminovat nejlepšího střelce Kyšic, který zaznamenal 11 branek. V našem útoku měl výborný rozjezd Jirka Synáč, který v prvním poločase zaznamenal 5 branek. Bohužel v druhém poločase nenavázal na tento dobrý výkon a postupně zapadl mezi ostatní. Trápili jsme se vlastními chybami, velmi nepřesnou střelbou, kterou jsme po celý zápas nebyli schopni změnit. Souvisí to samozřejmě i s účastí na trénincích. Jako nenahraditelná se ukazuje neúčast Martina Š. Bez něj jsou naše akce pomalé, bez nápadu, jen těžce přehráváme soupeřovu obranu. A když se nedaří, nastupuje rezignovanost, chybí bojovnost. U řady hráčů postrádám chuť porvat se o výsledek. Za to podrážděnosti a rezignace máme na rozdávání.

Utkání bez problémů odřídil rozhodčí Chmelík z Přeštic.