10.kolo OP - ŽENY B - Kyšice 18:13 (6:5)

Brankářka: Vyletová Simona, Šimandlová Martina

Obrana: Synáčová Denisa, Lásková Zdeňka, Janochová Michaela

Útok: Davídková Kateřina (7), Sýkorová Lucie (3), Brunnerová Denisa (3),
​Třísková Martina (2), Štenglová Kateřina (2),  Sluková Adéla (1)

V neděli jsme nastoupily k poslednímu domácímu utkání podzimní části sezóny proti družstvu Kyšic. Družstvo Kyšic hraje z větší části ve složení dorostenek a po odehraném 9. kole si drží 8. místo v oblastním přeboru žen. Do utkání jsme vstupovaly s jasným cílem zvítězit a získat tak další dva body, které by nám pomohly udržet se v první polovině tabulky. V obraně děvčata nastoupily ve stejném složení jako minulý víkend, a to bez P. Eretové, tudíž opět bez možnosti střídat. Celá obrana včetně brankářek si zaslouží velkou pochvalu.  V obraně jsme vybojovaly několik míčů. První poločas výborně zachytala brankářka S. Vyletová. Vzhledem k tomu, že se z utkání omluvila útočnice Z. Hudecová a D. Brunnerová, která nestíhala začátek utkání, požádaly jsme na poslední chvíli o pomoc útočnici K. Davídkovou. Hned v první minutě se ukázalo, že K. Davídková je velmi platnou hráčkou a otevřela stav utkání na 1:0. V 10. minutě byl stav utkání 4:1 a v útoku jsme poprvé střídaly. Během dalších 10. minut jsme dokázaly vstřelit pouze jedinou branku a brankový náskok, který jsme si vytvořily byl rázem pryč. Ve 20. minutě byl stav utkání 5:4 a soupeřky si vzaly oddechový čas ,,time". Do konce poločasu už se nic zvláštního nestalo a stav utkání po odehraném prvním poločase byl v náš prospěch 6:5. Do druhého poločasu jsme vyměnily brankářku a po delší pauze do branky nastoupila M. Šimandlová. Hned v prvních minutách druhého poločasu jsme dokázaly vstřelit tři rychlé branky a vytvořit si tak brankový rozdíl. Jak je naším špatným zvykem, brankový rozdíl jsme si však dlouho neudržely. V útoku se nám přestalo střelecky dařit. Je již známe, že druhé poločasy máme vždy slabší. Ve 40. minutě byl stav utkání téměř vyrovnaný 12:11. V této chvíli nás opět podržela celá obrana včetně brankářky. V útoku jsme nakonec zakončení zlepšily a utkání v klidu dohrály. Soupeřky už dokázaly do naší sítě vstřelit pouze dvě branky a náš brankový náskok jsme jen zvyšovaly. V utkání jsme zaslouženě zvítězily 18:13 a posunuly se o jednu příčku v tabulce, a to na 4. místo.

Utkání s přehledem odpískal rozhodčí Petr Štillip.

kapitánka družstva: Sýkorová Lucie