14.kolo OP - ŽENY B - Vřeskovice  16:14 (7:7)

TJ Sokol Štěnovice - TJ Sokol Ejpovice 20:24 (10:9)
TJ Přeštice B - TJ Plzeň-Litice 14:08 (7:5)
TJ Sokol Kyšice - TJ Sokol Nezvěstice 19:16 (8:5)
TJ Božkov - SKH Stupno 14:7 (8:4)
Sokol Dobřív - TJ Sokol Chudenice 25:31 (14:17)

brankářky: Vyletová Simona, Sýkorová Andrea

obrana: Eretová Petra, Lásková Zdeňka, Synáčová Denisa, Janochová Michaela

útok: Ballínová Veronika (11), Štenglová Kateřina (4), Sýkorová Lucie (1), Šípová Karolína

V sobotu jsme nastoupily za nepříznivého počasí k prvnímu utkání jarní části sezóny na domácím hřišti proti družstvu Vřeskovic. Do utkání jsme vstupovaly jako favoriti ze 4. místa OP žen, kdy jsme na třetí Sokol Nezvěstice ztrácely dva body. Od prvních minut utkání jsme se ujaly vedení a v 15. minutě jsme vedly 5:2. Vedení jsme si však dlouho neudržely, začaly jsme inkasovat nešťastné branky a v útoku se nám přestalo střelecky dařit. Po opakovaných faulech si navíc vysloužila žlutou kartu obránkyně D. Synáčová a vzápětí také obránkyně soupeřek za hrubou hru. První poločas skončil remízou 7:7. Do druhého poločasu jsme šly s cílem utkání obrátit v náš prospěch a obhájit si tak vítězství z podzimní části sezóny. Hru nám stejně tak jako v prvním poločase znepříjemňoval déšť, který neustával. Míč připomínal spíše mokrou houbu, což zapříčinilo našim nepřesným přihrávkám a zároveň neumístěné střelbě na branku. Během celého druhého poločasu jsme se přetahovaly o jednu branku. Ve 20. minutě po hrubé hře Z. Láskové se soupeřky dostaly k trestnému hodu ,,šestce". Na základě toho došlo na naší straně ke střídání brankářek, kdy Vyletovou vystřídala Sýkorová. Trestný hod však soupeřky nevyužily a míč skončil pouze na tyči. Zaváhání soupeřek jsme proto využily a odskočily o dvoubrankový rozdíl, který jsme si udržely až do konce utkání. Utkání skončilo našim vítězstvím 16:14.

Utkání s přehledem odpískal rozhodčí Z. Hejl.

kapitánka družstva: Sýkorová Lucie