16.kolo OP - Nezvěstice - ŽENY B 15:17 (10:9)

TJ Sokol Štěnovice - TJ Vřeskovice 19:17 (10:8)
TJ Plzeň-Litice - TJ Sokol Ejpovice 18:13 (8:7)
TJ Božkov - Sokol Dobřív 17:9 (6:6)
TJ Sokol Kyšice - TJ Sokol Chudenice 21:22 (12:10)

brankářky: Vyletová Simona, Sýkorová Andrea

Obrana: Eretová Petra, Synáčová Denisa, Lásková Zdeňka, Janochová Michaela

útok: Ballínová Veronika (9), Štenglová Kateřina (5), Sýkorová Lucie (3), Hudecová Zuzana

V neděli jsme odjely sehrát utkání do nedalekých Nezvĕstic. Do utkání vstoupily hned od začátku lépe soupeřky, které si ujaly vedení. Bĕhem prvních deseti minut jsme mohly nĕkolikrát za sebou stav utkání srovnat, ale po vstřelené brance nám byl vždy odpískán přešlap. Do konce prvního poločasu se nám již stav utkání nepodařilo obrátit v náš prospěch a poločas skončil 10:9. Do druhého poločasu došlo na naší stranĕ ke střídání brankařky, kdy Vyletovou vystřídala Sýkorová. Od prvních minut druhého poločasu se utkání vyvíjelo lépe pro nás. Došlo ke zlepšení v obraně, kdy se nám podařilo vybojovat několik míčů a zároveň přerušit střeleckou úspĕšnost útočnic Vyletové a Soukupové. V desáté minutě došlo k úmyslnému úderu do obličeje naší obránkynĕ D. Synáčové, a to kapitánkou družstva Nezvĕstic A. Vyletovou, která si od rozhodčího P. Raucha vysloužila červenou kartu a pět minut oslabení pro své družstvo. Po zranĕní Synáčové jsme byly nuceni udělat drobné zmĕny v sestavĕ a využily jsme proto oddechový čas ,,time". Po rozhodnutí trenéra na místo beka nastoupila M. Janochová, která si pozici vyzkoušela i v hostujícím Tymákovĕ. Vzhledem k tomu, že soupeřky hrály v oslabení chtĕly jsme utkání obrátit v náš prospĕch. To se nám bohužel nepodařilo, ale naštĕstí nás podržela obrana a stav utkání se nám podařilo alespoň srovnat na 12:12. Po nĕkolika rychlých protiútocích a především prosazení útočnic Ballínové a Štenglové jsme se dostaly do vedení, které jsme si udržely až do konce utkání. Soupeřkám jsme tak vrátily prohru z podzimní části sezóny a odvážíme si tak dva body, které by nám měly zajistit udržení na 3. místĕ průbĕžného pořadí Oblastního přeboru žen.

kapitánka družstva: Sýkorová Lucie