17.kolo OP - Stupno - ŽENY B 18:22 (8:14)

Nezvěstice - Ejpovice 20:28 (9:15)
Plzeň-Litice - Vřeskovice 13:13 (8:7)

brankářka: Vyletová Simona

obrana: Synáčová Denisa, Lásková Zdeňka, Eretová Petra, Janochová Michaela

útok: Ballínová Veronika (12), Štenglová Kateřina (6), Hudecová Zuzana (4), Sýkorová Lucie

V neděli ráno jsme odjely sehrát utkání do Stupna u Rokycan. Po příjezdu do Stupna jsme zjistili, že soupeřky téměř od základů změnily sestavu. Začátek utkání byl velmi vyrovnaný, poté jsme však začaly využívat rychlé přechody do útoku a soupeřky nám nestačily. I přesto, že jsme vždy šly samy na brankářku, tak jsme nedokázaly vstřelit branku a naše střely končily pouze na tyčích.  Ze strany soupeřek došlo hned k několika změnám v obraně, ale ani to nás však nezastavilo, protože rychlé protiútoky nám stále vycházely. V 15 minutě byl stav utkání 5:8 a po odpískaném faulu soupeřek na útočnici V. Ballínovou byl rozhodčím Z. Hejlem nařízen trestný hod ,,šestka". Trestného hodu se ujala právě faulovaná V. Ballínová, která bohužel naší střeleckou neúspěšnost neprolomila. Na našem trenérovi bylo znát, že neví co s námi, dostávaly jsme se k vyloženým šancím, které jsme však neproměňovaly. Pevně jsme věřily, že smůlu prolomíme a začne se nám střelecky dařit. Proto jsme se snažily situaci zlehčit na hřišti i na střídačce a po každé další nastřelené tyči jsme se nad tím společně pousmály. Ve 22 minutě jsme se dostaly k dalšímu trestnému hodu, kterého se ujala K. Štenglová a ,,šestku" proměnila. Naše střelba ke konci prvního poločasu byla přece jen úspěšnější a soupeřkám jsme odskočily na šesti brankový rozdíl. Stav utkání po odehraném prvním poločasu skončil 8:14. Za první poločas si zaslouží pochvalu především obrana, která vybojovala několik míčů a útočnice soupeřek moc nevěděly co na ně hrát. Do druhého poločasu nám však obrana trochu polevila. Střel mířených na naši branku podstřelem využily soupeřky, které náš náskok z prvního poločasu stále zmenšovaly. Na tyto střely většinou nedosáhla obránkyně D. Synáčová a brankářka S. Vyletová, která tyto střely přes obranu ani neviděla jen vyndavala míče z naší sítě. V druhém poločasu se v útoku rozstřílela i Z. Hudecová, autorka čtyř branek v tomto utkání. Vítězství jsme si již nenechaly utéct a ze Stupna si tak odvezly dva body.

kapitánka družstva: Sýkorová Lucie