14.kolo I.ligy žen: Stará Ves n/O-Blovice

Sokol Dobruška Sokol Tymákov A 14 : 17 ( 7 : 11 )
      Sokol Krčín TJ Plzeň-Újezd 16 : 22 ( 7 : 13 )
      TJ Stará Ves n/O TJ Přeštice A 11 : 14 ( 7 : 7 )
      Sokol Krčín Sokol Tymákov A 16 : 25 ( 9 : 10 )
      Sokol Dobruška TJ Plzeň-Újezd 31 : 13 ( 18 : 8 )
      TJ S. Podlázky TJ Přeštice A 10 : 20 ( 5 : 11 )

Brankařky: Černá Zlatuše, Vyletová Simona

Obrana: Zelená Hana, Karlíková Eliška, Synáčová Denisa, Janochová Michaela

Útok: Davídková Kateřina (9), Dardová Anna (6), Vokurková Hana (4), Štenglová Kateřina, Hudecová Zuzana

Poslední dubnovou neděli nás na svém hřišti přivítalo jediné moravské družstvo žen – děvčata ze Staré Vsi n/O. Jelikož byl začátek utkání v dopoledních hodinách, vyrazily jsme na tuto dlouhou cestu vlakem už v sobotu.

Do utkání jsme lépe vstoupily my a po dvou útocích vedly o dvě branky. Náš náskok soupeřky ale rychle smazaly a celý první poločas byl naprosto vyrovnaný. Na každou naši vstřelenou branku dokázaly také odpovědět, až si nakonec do druhé půle nesly náskok jedné branky právě ony.

Abychom mohly pomýšlet na výhru, byla potřeba do druhého poločasu zlepšit hra v zadních řadách. Bohužel navíc přišel brankový výpadek v útoku a rázem jsme padaly o 4 branky, to už jsme za sebou měly odehranou polovinu hrací doby druhé půle. Nepříznivý vývoj utkání jsme ale nevzdaly, a i díky několika technickým chybám soupeřek, které jsme v útoku dokázaly potrestat, jsme pomalu ale jistě snižovaly jejich náskok. Závěr souboje byl velice vypjatý, za stavu 18:18 se nám 30 sekund před koncem podařilo vstřelit branku, ale soupeřkám zbylo ještě pár vteřin na vyrovnání. Po rychlém rozehrání došlo k souboji ve středu hřiště a pan rozhodčí proti nám zapískal šestku po čase. Byla to už pátá šestka soupeřek, ale druhá, kterou brankařka Černá dokázala vychytat, a tak vítězíme těsným výsledkem 18:19 (11:10) a odvážíme si z Moravy 2 důležité body.

Všechny holky musím pochválit za skvělý kolektivní výkon!